x
آیین بزرگداشت مقام مهندس و تجلیل از مهندسان برگزیده در رفسنجان برگزار شد

آیین بزرگداشت مقام مهندس و تجلیل از مهندسان برگزیده در رفسنجان برگزار شد

همزمان با زادروز خواجه نصیرالدین طوسی آیین بزرگداشت مقام روز مهندس وتجلیل از مهندسان برگزیده شهرستان با حضور نزدیک به یک هزار نفر از مسئولین و اعضای نظام مهندسی در هتل باغ رفسنجان برگزار شد. به قلم فاطمه استادحسینی //وقتی…


  • ۱۴۰۱/۱۲/۰۹

همزمان با زادروز خواجه نصیرالدین طوسی آیین بزرگداشت مقام روز مهندس وتجلیل از مهندسان برگزیده شهرستان با حضور نزدیک به یک هزار نفر از مسئولین و اعضای نظام مهندسی در هتل باغ رفسنجان برگزار شد.

به قلم فاطمه استادحسینی //وقتی حرف از مهندسین به وسط می آید،  توجه ها یک نوع خاص تری جلب می شود. توقع ها بالاتر می رود. حتی خود یک شخص از زمانی که موفق می شود تمام زندگیش تحت الشعاع واژه مهندس قرار می گیرد.

برپایه این گزارش ؛مهندسی انواع و شاخه های متفاوتی دارد که اجتماع آن‌ها در کنار یکدیگر می تواند آن جمع را از هر لحاظ ارتقاء بخشد. برای همین است که مراسم روز مهندس و پاسداشت مقام مهندسین، برای هر مهندس از شیرینی و اشتیاق خاصی برخوردار است.

اینجاست که مهندسین دست به کار می شوند تا مثل همیشه که خلاق و مبتکر راه‌های کشف نشده و یا هموار کننده راه های دشوار هستند، دست به دست هم دهند و از جشن هم دستاورد بسازند.

مگر میشود آیین مقام روز مهندس باشد اما مهندسین روزها و روزها برای برپایی خلاقانه آن تلاش نکرده باشند. جشن و بزرگداشت برای آن ها نباید بی دستاورد بماند و باید توانمندی هایشان را هم به رخ یکدیگر بکشند.

آیین بزرگداشت روز مهندس به مناسبت زادروز دانشمندبزرگ خواجه نصیر الدین طوسی با حضورامام جمعه ؛ معاون سیاسی فرماندار ؛ رئیس واعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین واعضای نظام مهندسی شهرستان در هتل باغ رفسنجان برگزار شد.
همان لحظه‌های آغاز مراسم میزان استقبال از جشن مشخص شد. این که  بیشتر جمعیت روی پاهایشان ایستاده بودند و برنامه را دنبال می کردند ناشی از استقبال گسترده از مراسم بود.
.
مهندس خود را در این صحنه های محدودیت  می آزماید.برای جبران کمبود فضا در سالن بعدی رفته شده بودند ؛اما سخنران مراسم هم مناسب ترین انتخاب برای این مراسم بود.
.
امام جمعه و چهره های شاخص علمی و مهندسین از شرکت های سیمان ماهان ؛ گروه عایق کویر و تیرچه پیش تنیده ایران و جمعی از مهندسین پیشکسوت بخشی از این مراسم را به خود اختصاص داده بودند.

یکی از سخنرانان به مهندسان عنوان کرد : شما در  رشته هایی تحصیل می کنید که در ایران و جهان جایگاه والایی داردو بعد از فارغ التحصیلی شأن مهندس راحفظ کنید و موجب رفاه جامعه بشری شوید.

هیجان مراسم آنجا به اوج خود رسید که نمایندگان هرکدام از رشته های مهندسی به عرصه رقابت پاگذاشته بودند. چندمسابقه مهیج داشت که مهندسین با یکدیگربه رقابت پرداختند

در زمان مسابقه هریک از مهندسین در جمع خود باز شور و اشتیاقی وصف نشدنی به پا کرده بودند.این گونه می شود که هیجان و خلاقیت و علم اندوزی همراه باهم متجلی می شوند.

اجرای موسیقی سنتی ؛ مسابقه وتجلیل از برگزیدگان از دیگر برنامه های این آیین بود.برپایی چنین مراسم خلاقانه ای جز به همت شرکت تولید کننده درب وپنجره گروه عایق کویر؛شرکت سیمان ماهان وتیرچه پیش تنیده ایران محقق نبود.

مطالب مــرتبط