x
استقبال شورای مردمی ششم از سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

استقبال شورای مردمی ششم از سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان گفت : با پیشنهاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی مبنی بر سرمایه گذاری شهرداری دراین منطقه استقبال میکنیم. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان  رئیس واعضای شورای اسلامی شهر رفسنجان سه شنبه ۲۹ دیماه…


  • ۱۴۰۰/۱۰/۲۹

رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان گفت : با پیشنهاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی مبنی بر سرمایه گذاری شهرداری دراین منطقه استقبال میکنیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان  رئیس واعضای شورای اسلامی شهر رفسنجان سه شنبه ۲۹ دیماه با حضور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه دیدار وگفتگو کردند.

سیدحسین رحیمی در این دیدار ؛ این منطقه را یک فرصت خیلی خوب برای شهرستان دانست و مطرح کرد: علی رغم آلایندگی ها در حوزه آب، خاک و هوا توسط مس، بهره‌مندی ما از مس خیلی کم است و انصافا باید بیش از این پای کار می آمد.اگرچه در حوزه مسئولیت های اجتماعی پای کار است، اما قطره چکانی است.

وی افزود : با وجود مس نباید در شهرستان این حجم بیکار داشته باشیم. نگاه ما باید به مجموعه شهرستان نگاه کلان باشد که در آینده بحث اشتغال حل شود و اگر این مشکل حل شد، خیلی از موانع و آلام مردم برطرف می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان با اشاره به پیشنهاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی مبنی بر سرمایه گذاری در این منطقه عنوان کرد: از پیشنهاد سرمایه گذاری شهرداری در منطقه ویژه اقتصادی استقبال می کنیم، چراکه ما نباید به دنبال شهرفروشی باشیم، بلکه باید درآمدهای پایداری برای شهرداری تعریف کنیم که در آینده با مشکل مواجه نشویم و یکی از راه های آن سرمایه گذاری و تولید است.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه سرمایه گذاری شهرداری گفت: در این دوره مدیریت شهری، اقدامات زیادی برای ایجاد بستر مناسب برای مشارکت بخش خصوصی در زمینه های مختلف انجام خواهد شد.

 

روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان  در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رفسنجان ، به هدفگذاری منطقه در دوره جدید مدیریت اشاره کرد و محوریت سرمایه گذاری منطقه را شرکت ملی صنایع مس ایران دانست

وی اظهار کرد: شرکت کانی مس دو پروژه در منطقه شروع کرده که یکی از آن طرح روکش لاستیک ماشین آلات سنگین است و مجری پروژه مواد شیمیایی شده است و همچنین شرکت اولنگ قرار است تعمیر ماشین آلات سنگین را در منطقه راه اندازی کند که اگر این اتفاق افتاد، مقدمه ای برای مونتاژ ماشین های معدنی خواهد بود و کم کم در کنار آن قطعه سازی راه اندازی شده و این صنعت رونق می گیرد.

بهرامشاهی حضور هولدینگ های حاکمیتی ازجمله صندوق بازنشستگی، فولاد، سازمان اقتصادی کوثر، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و مجموعه هایی که وابسته به حاکمیت هستند را تضمین کننده اقتصاد پایدار منطقه دانست و افزود: کارگروهی در تهران تشکیل داده شده که ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری منطقه را به صورت کارشناسی شده مطرح و سرمایه گذارانی وجود دارد که به شدت علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه معدنی هستند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ادامه داد: اگرچه پذیرش تغییر از کشاورزی به سمت صنعت برای کشاورزان سخت است، اما با سرمایه داران شهرستان ارتباط گرفتیم و با تبیین ظرفیت ها و مزیت های منطقه تمایل به سرمایه گذاری در منطقه پیدا کردندبیش از ۲۰۰ طرح بررسی کردیم و مطالعات اولیه ۶۰ طرح انجام شده که به سرمایه گذاران معرفی کنیم و شهرداری رفسنجان می تواند یک یا چند طرح از این طرح ها را که توجیه اقتصادی دارند، انتخاب و در منطقه سرمایه گذاری کند.

بهرامشاهی همچنین راه اندازی مرکز آموزش جوارکارگاهی منطقه ویژه، پژوهشکده نوع ۳ منطقه، راه اندازی پیست موتورسواری و اتومبیلرانی، ایجاد محور گردشگری، اتصال خط ریلی به منطقه و ایجاد ترانزیت مواد معدنی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، راه اندازی صندوق پسته و… را از برنامه های پیش رو برشمرد که کارهای اولیه آن صورت گرفته و بخشی به مرحله اجرا رسیده است.

وی با اشاره به اینکه آب و برق دو زیرساخت مهم سرمایه گذاری هستند، افزود: برای دوهزار هکتار منطقه ۱۰۰ لیتر در ثانیه آب پیش بینی شده که در حال حاضر مجوز برداشت ۱۸ لیتر در ثانیه داریم، ضمن اینکه کارگروه آب منطقه را نیز تشکیل داده ایم که مباحث آن را دنبال می کنند.

بهرامشاهی در ادامه، راه آزادسازی ظرفیت شرکت مس در حوزه اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی را منطقه ویژه دانست و گفت: مس باید نقش خود را پررنگ تر ایفا کند و ما هم برای رونق و توسعه منطقه با قدرت ادامه می دهیم.

وی به بحث سرمایه گذاری شهرداری در منطقه پرداخت و تصریح کرد: این مهم می تواند ضمن ایجاد اشتغال، به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری به ویژه در حوزه معدن و مواد معدنی منجر شود. شهرداری شهربابک برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسجان درخواست داده است.

 

مطالب مــرتبط