x
اعلام آمادگی شورای شهر در حمایت از کودکان سندرم داون

اعلام آمادگی شورای شهر در حمایت از کودکان سندرم داون

شورای شهر رفسنجان با پیشنهاد تدوین طرحی در حمایت از کودکان سندرم داون موافقت کرد.


  • ۱۴۰۲/۰۹/۱۳

به گزارش روابط عمومی شورای شهر رفسنجان، کمیسیون بهداشت و محیط زیست به ریاست دکتر فاطمه کردستانی و با حضور اعضای شورای شهر رفسنجان برگزار شد.

در این جلسه اعضای هیات مدیره کانون صبح کویر رفسنجان، همزمان با روز جهانی معلولین میهمان جلسه بودند و به ارائه مسائل و مشکلات خود پرداختند.

کانون فعالیت های اجتماعی صبح کویر در سال ۱۳۸۶ با هدف پیشگیری و کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی و زیست محیطی تشکیل شد و با شکل گیری کارگروه های محیط زیست، کودک، کتاب و ورزش فعالیت های خود را آغاز کرد.

اعضای کانون فعالیت های اجتماعی صبح کویر رفسنجان، در راستای اهداف خود و با همکاری مرکز سندرم داون رفسنجان درخواست مساعدت در زمینه تجهیز و ارائه خدمات آموزشی (گفتاردرمانی- کاردرمانی) مرکز سندرم داون را داشتند که مقرر شد با محوریت اداره بهزیستی و با حضور نمایندگانی از کانون صبح کویر، فرمانداری و شهرداری طرحی در حمایت از این کودکان تدوین و برای تصمیم گیری نهایی به شورا ارائه گردد.

همچنین در این جلسه غلامحسینی معاونت خدمات شهری شهرداری رفسنجان درخصوص جمع آوری مکانیزه زباله ها از سطح شهر مواردی ذکر کرد و پیرامون فرهنگ سازی در جمع آوری و تفکیک زباله و خدمات به موقع و زمانبندی شده ماشین های جمع آوری زباله در معابر اصلی شهر به مواردی اشاره کرد.

در ادامه کمیسیون بانوان به ریاست دکتر مه لقا حکمت برگزار گردید و نمایندگانی از صنف خیاطان زنانه به بیان مشکلات و مسائل این صنف پرداختند و مقرر شد در جلسه ای با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس اداره اصناف و رئیس صنف خیاطان مشکل آنان مطرح، بررسی و تصمیمات مقتضی اخذ گردد.

مطالب مــرتبط