x
افتتاح ششمین فرهنگسرای شهرداری با محوریت دفاع مقدس با نام فانوس

افتتاح ششمین فرهنگسرای شهرداری با محوریت دفاع مقدس با نام فانوس

آیین افتتاح فرهنگسرای فانوس همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار، امام جمعه ،رئیس واعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار ، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج، رئیس اداره بنیاد شهید، رئیس اداره آتش نشانی و جمعی از مسئولین شهرستان…


  • ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

آیین افتتاح فرهنگسرای فانوس همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار، امام جمعه ،رئیس واعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار ، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج، رئیس اداره بنیاد شهید، رئیس اداره آتش نشانی و جمعی از مسئولین شهرستان و خانواده شهدا در محل گلزار شهدای رفسنجان برگزار شد .

این فرهنگسرا به متراژ ۷۲۹ مترمربع در ۲ بخش اداری و سالن با اعتبار هشت میلیارد ریال توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان، با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، معرفی سبک زندگی ایرانی اسلامی و معرفی شهدا در قالب هنر، نمایشگاه، جشنواره، ایده پردازی و غیره راه اندازی شده است.

امام جمعه رفسنجان در آیین افتتاح این مجموعه فرهنگی گفت: بهره برداری این فرهنگسرا از ارزشمندترین فعالیت های شهرداری رفسنجان محسوب می شود.

حجت الاسلام اصغر عسکری بیان کرد: مسائلی که اخیراً اتفاق افتاد کاملاً طبیعی و تحریکات دشمن است؛ اگر قرآن را آتش می زنند دشمنانی هستند که روزی پیامبر را سنگ می زدند؛ اما پیامبر با صداقت کلمات قرآن را برای هدایت بشر بیان می کرد و در عین حال به جای نفرین کردن، آن جاهلان و نادانان را دعا می کرد. وی تصریح کرد: اگر در کشور افرادی فریب دشمن را می خورند طبیعی است؛ آنان باید عزاداری ها و پیاده روی میلیونی اربعین را که خاری به چشم دشمنان اسلام است ببینند و در محرم و صفر چیزی جز ولایت مداری و عشق به اهل بیت (ع) ندیدیم. این درحالی است که دشمنان درصدد براندازی این عشق به اهل بیت هستند و عده ای را تحریک می کنند.

سیدحسین رحیمی رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان نیز گفت: فرهنگ شهادت و ایثارگری برای نسل جدید باید تبیین شود و این فرهنگسرا می تواند افراد و متولدان دهه های ۷۰، ۸۰ و ۹۰ را گردهم آورد و مسائل دوران دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت را از نسلی به نسل دیگر منتقل کند

در پایان این جلسه نیز از تعدادی از تمثالهای شهدای والامقام شهرستان رونمایی شد.

مطالب مــرتبط