x
بازدید نمایندگان مردم در شورای شهر از گلخانه هیدروپونیک تولید صیفی جات و سبزیجات اقای کفایی

بازدید نمایندگان مردم در شورای شهر از گلخانه هیدروپونیک تولید صیفی جات و سبزیجات اقای کفایی

در راستای حمایت از طرحهای  تولیدی واشتغالزایی در شهرستان رفسنجان رئیس واعضای شورای اسلامی شهررفسنجان با همراهی شهرداراز گلخانه هیدروپونیک تولید صیفی جات  و سبزیجات واقع در روستای کفائیه بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان باتوجه…

در راستای حمایت از طرحهای  تولیدی واشتغالزایی در شهرستان رفسنجان رئیس واعضای شورای اسلامی شهررفسنجان با همراهی شهرداراز گلخانه هیدروپونیک تولید صیفی جات  و سبزیجات واقع در روستای کفائیه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان باتوجه به شعار سال نامگذاری شده از سوی رهبر معظم درخصوص (تولید ؛ دانش بنیان واشتغال آفرین )و در راستای حمایت از طرحهای  تولیدی واشتغالزایی در شهرستان رفسنجان سید حسین رحیمی رئیس شورا ؛ مهندس حسین کهنوجی ؛ مهندس میربابایی ؛ سید ابراهیم صباغ جعفری؛ حجت الاسلام ارجمند اعضای شورای شهر با همراهی مهندس کهنوجی شهردار از گلخانه هیدروپونیک تولید صیفی جات و سبزیجات واقع در روستای کفائیه از توابع بخش مرکزی رفسنجان بازدید بعمل اورند .

براساس این گزارش ؛افزایش تولیدات گلخانه ای ضمن صرفه جویی در مصرف آب و نهاده های کشاورزی، جلوگیری از فرسایش خاک ،باعث اشتغالزایی و افزایش سرانه تولید موثر خواهند شد.دراین راستا گلخانه ای در فضایی با دو سالن در سال ۹۱ احداث شده است و درحال حاضریکی از سالن های این گلخانه تحت کشت گوجه فرنگی سیاه  بصورت هیدروپونیک و کاملا ارگانیک می باشد .

اقای کفائی مالک این گلخانه نوسانات بازار فروش را یکی از مشکلات این حوزه برشمرد و ازآمادگی خود جهت افزایش تعداد سالنهای این مجموعه خبر داد.
هیدروپونیک یا آب‌کشت،یکی از روشهای خلاقانه تولیدمحصولات کشاورزی بدون خاک و سم و با کم ترین نیاز به آب (با استفاده ازمحلول مغذی) است.در این مجموعه انواع مختلف سبزیجات و صیفی جات  و کاهوهای خاص تولید میشودو از کیفیت و طعم بسیار بالایی  برخوردار هستند.

کفایی با اشاره به اینکه دراین مجموعه تولید بذر محصولات انجام میشود وقیمت انها تا ۵۰ درصد پایین تر از قیمت وارداتی می باشد گفت: بذرها در بسته بندی های کاملا بهداشتی و خاص عرضه میشود

شایان ذکر است در این مرکز انواع متنوعی از میوه های استوایی با کیفیت و ماندگاری بالا که در کشورمان کم یاب و نایاب هستندتولید میشود.

مطالب مــرتبط