x
تاکید شهردار رفسنجان بر ساماندهی زیرساخت های رودخانه صادق آباد

تاکید شهردار رفسنجان بر ساماندهی زیرساخت های رودخانه صادق آباد

شهردار رفسنجان بر ساماندهی و بهبود زیرساخت های رودخانه صادق آباد با اعتبار دولت و مشارکت شهرداری تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان ، مهندس مجید کهنوجی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ…


  • ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

شهردار رفسنجان بر ساماندهی و بهبود زیرساخت های رودخانه صادق آباد با اعتبار دولت و مشارکت شهرداری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان ، مهندس مجید کهنوجی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که با حضور وزیر کشور در فرمانداری رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: رفسنجان سه رودخانه دارد. رودخانه شور از کوه های مجتمع مس سرچشمه در ۵۰ کیلومتری رفسنجان است ،نشات می گیرد و با وجود سد مجتمع مس سرچشمه و ذخیره ۱۵ میلیون مترمکعب آب مشکلی برای رفسنجان ایجاد نکرد. ضمن اینکه زیرساخت مناسبی هم دارد.

شهردار رفسنجان با اشاره به اینکه زیرساخت های رودخانه گیودری که از دره راگه نشات می گیرد، مناسب است و با سیلاب مشکلی برای شهرستان ایجاد نکرد، افزود: دلیل ورود سیل به شهر در شب های اول و دوم رودخانه صادق آباد بود که از جنوب غرب جاده سرچشمه و روستاهای اوراف نشات می گیرد.

وی با بیان این که رودخانه صادق آباد زمانی جاری می شود که دارای بارش های سنگینی شود، اظهار کرد، آخرین بارش سنگین مربوط به ۵۰ سال گذشته بود به همین دلیل در سال های متعدد به آن بی توجهی و تنگه آن کوچک وکوچکتر شد.

مهندس کهنوجی بر اختصاص اعتبار ازطرف دولت برای ساماندهی رودخانه صادق آباد تاکید کرد و گفت: ساماندهی و بهبود زیرساخت های این رودخانه که در ۵۰ سال گذشته به آن اهمیت داده نشده است، از ضروریات است. اگر ۵۰ درصد اعتبار آن از طرف دولت تامین شود، ۵۰ درصد دیگر را شهرداری تامین می کند تا امنیت شهر پایدار بماند.

وی افزود: با وجود اینکه ورودی شهرک جهاد سه لایه خاکریزی شده بود اما طغیان رودخانه و سیلاب، خاکریزها را از بین برد و ۸ خانه در این مسیر آسیب دید. در شهرک فرهنگیان نیز که پایین تر از نقاط دیگر شهر است با سطح یک متری آب روبرو شد و با اقداماتی که انجام شد آن را به ۴۰ سانت رساندیم. اما با ورود آب به منازل زیرساخت های ۱۲۰ خانه با خسارت روبرو شدند.

وی با انتقاد از شایعه پراکنی های گسترده در شهر، از شورای تامین خواست تا امینت روانی را در شرایط بحرانی تامین و اجازه ندهد تا شایعه پردازان، اذهان عمومی را تشویش کنند.

مطالب مــرتبط