x
تجلیل بیش از ۶۰ نفر از دانش آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر شهرستان رفسنجان

تجلیل بیش از ۶۰ نفر از دانش آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر شهرستان رفسنجان

مراسم تجلیل از دانش آموزان ممتاز مدارس شاهد شهرستان رفسنجان در سالن شهدای دانش آموز مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان، مراسم تجلیل از دانش آموزان ممتاز مدارس شاهد شهرستان رفسنجان…

مراسم تجلیل از دانش آموزان ممتاز مدارس شاهد شهرستان رفسنجان در سالن شهدای دانش آموز مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان، مراسم تجلیل از دانش آموزان ممتاز مدارس شاهد شهرستان رفسنجان با حضورمعاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان رفسنجان در سالن شهدای دانش آموز مدیریت آموزش و پرورش برگزارشد.

در حاشه این آیین ازفرماندهان وجمعی از پرسنل سپاه ونیروی انتظامی که در جهت حفظ امنیت و جلوگیری از اغتشاشات درشهرستان با اهدا شاخه گل تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

در حاشیه این آیین حسین شفیعی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به مسئولین شهرستان، اولیا و دانش آموزان، شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ را تسلیت گفت.

مصطفی دهقان رجبی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رفسنجان در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم خدمت فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهررفسنجان، فرماندهی انتظامی شهرستان، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان و مسئولین، در ادامه از همکاران بنیاد شهید و آموزش و پرورش شهرستان جهت برگزاری مراسم تجلیل از دانش آموزان ممتاز مدارس شاهد شهرستان، تشکر و قدردانی نمود.

وی در ادامه گفت: باعث افتخار است که ۶۰ درصد از فرزندان ایثارگر امتیازات ونمرات لازم راکه نشانگر توان بالای آنهاست راکسب کردند و به عنوان دانش آموز نخبه در خدمتشان هستیم.

دهقان رجبی گفت: باعث افتخاراست، آن دسته ازدانش آموزانی که امروز شاید به عنوان ممتاز در خدمتشان نباشیم، اما به واسطه اینکه از نسل غیور مردان هستند و جانبازان و پرچمداران وشهدای اسلام، انقلاب و نظام اسلامی و کشور عزیزمان هستند به نوعی ممتاز هستند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رفسنجان ابراز امیدواری کرد، که درسال های آینده از ۱۰۰ درصد دانش آموزان به عنوان دانش آموزان برتر و ممتاز تجلیل و قدردانی شود و این هدف را دور از دسترس ندانست و گفت: با زحمت و همت خود دانش آموزان، مدیران و مربیان محترم مدارس وهمراهی اولیا، می توانیم به این نقطه و نتیجه برسیم و حضور والدین در کنار مربیان و آموزگاران مدارس در جهت ارتقاء فرزندانشان در تحصیل و امور پرورشی لازم و ضروری دانست.

دهقان رجبی با اشاره به اینکه چهارده نفر از دانش آموزان رتبه های زیر ۱۰۰۰ در کنکورداشتند، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و زحمات آنها، ابراز امیدواری کرد در طول دوران تحصیل نیز در دانشگاه، همچنان بدرخشند.

وی با اشاره به اهمیت کسب رتبه های علمی توسط دانش آموزان تاکید کرد: بالاتر و والاتر از آن، مسائل فرهنگی و تربیتی دانش آموزان است و اعتقاد ما بر این است که، دانش آموزان نسل با ارزش شجره طیبه ای که از جانبازان، آزادگان وایثارگران ما در مدارس شاهد حاضر هستند و تحصیل می‌کنند، با همت خودشان و زحمت مدیران و کادر محترم مدارس شاهد، باید سربازان امام زمان در آینده و در حال باشند و به این شکل کار تربیتی و فرهنگی در مدارس شاهد انجام بشود.

دهقان رجبی همچنین در ادامه حادثه تروریستی حرم شاهچراغ که باعث مجروح شدن و به شهادت رسیدن تعدادی از هموطنان عزیزمان شد، به مردم ایران و خانواده
جانباختگان و شهدا و مجروحین تسلیت گفت و خاطر نشان کرد: تا امنیت ما به خطر نیفتد، شاید درک صحیح و درستی نداشته باشیم از زحمات و مرارت هایی که حافظان امنیت تحمل می کنند، تا ما آسایش و آرامش را داشته باشیم.

وی ابراز داشت: هرچند آنها سرباز ولایت هستند، سرباز نظام هستند، سرباز مردم هستند، سرباز امام زمان هستند و بدون تقدیر و تشکر و بدون هیچ چشم داشتی جان خود را به دست گرفتند و در راه میهن و دین خدا خدمت می کنند. اما وظیفه ماست که از آنها قدردانی کنیم.

دهقان رجبی در رابطه با حجاب گفت: آن چیزی که برای ما افتخار است، حجاب است، آن حجابی که با فکر و با عقیده ای که دختران دانش آموزما، فرزندان ما، در کشور، در استان، در شهر و در مدارس ما دارندو حجاب، این چادری که میراث حضرت زهرا سلام الله علیها است و شهدا خون دادند تا حجاب و عفت و این چادر حفظ بشود و در پیام هایشان به ما بارها گفتند که اثر چادر مشکی شما از خون سرخ ما بیشتر است. این را قدر بدانیم وحفظ کنیم.

دهقان رجبی گفت: قدر خودتان را بدانید که این چادر را بر سر دارید وبا چنین اعتقادی و با چنین تفکری هستید در طول تاریخ همیشه سپاه شیطان و سپاه خداوند خودنمایی کرده‌اند. این ما هستیم که انتخاب می کنیم، در سپاه شیطان باشیم یا در سپاه خداوند و امام زمان باشیم، قدر خودتان را بدانید و همه جا خصوصاً در مسائل فکری و اعتقادی پرچمدار باشید.

در خاتمه این آیین از ۶۲ نفر از دانش آموزان ممتاز مدارس شهرستان در مقاطع تحصیلی مختلف با اهدای لوح تقدیر تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

مطالب مــرتبط