x
تور رسانه ای شهرگرد در رفسنجان برگزار شد

تور رسانه ای شهرگرد در رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان، تور رسانه‌ای «شهرگرد» روز گذشته ۲۶ مردادماه با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار رفسنجان و اصحاب رسانه در قالب آیین تجلیل از خبرنگاران برگزار شد. در ابتدا مسئولین و خبرنگاران…


  • ۱۴۰۲/۰۵/۲۷

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان، تور رسانه‌ای «شهرگرد» روز گذشته ۲۶ مردادماه با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار رفسنجان و اصحاب رسانه در قالب آیین تجلیل از خبرنگاران برگزار شد.

در ابتدا مسئولین و خبرنگاران شهرستان به مقام شامخ ادای احترام کرده و قبور مطهر شهدا گلباران شد.

در ادامه این تور رسانه‌ای از تصویر شهید خبرنگار احمد محمدی در بوستان خبرنگار رونمایی و از خانواده این شهید بزرگوار و جمعی از خبرنگاران با اهدای گل تجلیل شد.

اولین مقصد بازدید خبرنگاران از پروژه های شهری شهرداری پل شهید جمالی‌زاده در انتهای بلوار شهید زینلی بود که اولین پل احداث شده بعد از سیل مرداد سال گذشته است.

شهردار رفسنجان در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پل امام حسین (ع) با ۵۵۰ متر عرشه با اعتبار ۲.۵ میلیارد تومان و پل خلیج فارس با ۸۰۰ متر و اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان و پل آیت الله صدر با عرشه یک هزار متر با اعتیار ۴.۵ میلیارد تومان در کمتر از یک ماه احداث شده‌اند و هم‌چنین پل روگذر خلیج فارس نیز در حال احداث است.

مهندس مجید کهنوجی با اشاره به اینکه این پل‌ها توسط شهرداری احداث شده اند، افزود: احداث این پل ها توسط شهرداری صرفه‌جویی زیادی را دربر داشت. در حال حاضر راحت‌ترین پروژه‌ای که توسط خود پرسنل شهرداری احداث می‌شود پل است که حاکی از تسلط آن‌ها بر این موضوع است.

وی در خصوص پل روگذر خلیج فارس، عنوان داشت: پلی در کرمان همزمان با این مساحت در حال اجراست که قرارداد آن ۲۵۰ میلیارد تومان است در حالی که هزینه تمام شده روگذر خلیج فارس ۱۲۰ میلیارد تومان است و چیزی بیش‌از ۵۰ درصد صرفه‌جویی شده است.

همچنین در ادامه بلوارهای شهید کشاورزی، شهید حاج علی محمدی‌پور(قدس)، بوستان محله‌ای اعتماد، بوستان محله‌ای خیابان وصال در محله اسماعیل‌آباد به مساحت ۵۱۰۰ مترمربع، آسفالت دو خیابان اصلی در محله کریم‌آباد، احداث میدان شهید آزادنیا و بوستان خورشید در این محله از دیگر پروژه‌هایی بودند که مورد بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه قرار گرفتند.

شهردار رفسنجان در حاشیه بازدید از محله کریم‌آباد بیان کرد: نزدیک به ۸۰ درصد معابر و کوچه‌های این محله و خیابان شهیدان کدخدایی به همت شهرداری آسفالت شده است.

بهسازی و ساماندهی گلزار شهدای محله خلیل‌آباد با مشارکت مردم محله، اجرای پیاده روسازی بلوار شهید سیدکاظم هاشمی در محله رستم‌آباد، اجرای روشنایی معابر محله خلیل‌آباد، زیرسازی و آسفالت معابر ارتباطی محله مومن‌آباد و خلیل‌آباد، دو بانده کردن خیابان پرستار، بهسازی میدان ولی‌عصر(عج) و تقاطع میدان موزه، بهسازی میدان ۹ دی و … از دیگر پروژه‌هایی بودند که اصحاب رسانه از آن‌ها بازدید کردند.

شهردار رفسنجان در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی احداث روگذر بلوار خلیج فارس و دهکده ورزشی واقع در بزرگراه خلیج فارس،ابراز داشت: نقشه‌ها و طراحی و مناقصه دهکده ورزشی انجام شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است که قرار است ۲۲ هیات ورزشی دراین دهکده ساماندهی و مستقر شوند.

وی در خصوص احداث باند دوم آرامستان با توجه به ترافیک روزهای پنج شنبه‌ و جابه جایی زندان رفسنجان، افزود: هم‌چنین بررسی و مطالعات لازم جهت احداث زیرگذر تقاطع امیرکبیر و بزرگراه خلیج فارس آماده شده و درحال حاضر درحال طراحی است که با توجه به نیاز مبرم این محدوده به این زیرگذر با احداث زیرگذر شاهد کاهش ترافیک باشیم.

بهسازی و احداث میادین از جمله ۹ دی، شهید آزادنیا و … از دیگر بخش‌های این بازدید بود و خبرنگاران از میدان در حال احداث صنعت مس در محور سرچشمه به‌مساحت ۲۵ هزار مترمربع بازدید کردند. در این محل قرار است از میدان امام حسین(ع) تا میدان صنعت مس، باندهای تندرو و کندرو احداث شود.

در ادامه خبرنگاران رفسنجان از مهمانشهر در حال ساخت رفسنجان بازدید کردند. در این بازدید شهردار رفسنجان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی این پروژه، گفت: ۱۴۰۰ واحد ۴۵ متری در کمربندی سرچشمه تا یزد در حال احداث است و قرار بود شش ماه ساخته و تحویل بدهیم اما به دلایلی از جمله همراهی نکردن برخی ادارات این امر محقق نشد و پیش بینی می‌شود تا پایان سال این تعداد واحد تحویل داده شود.

کهنوجی افزود: ۳۵۰ واحد به مرحله سقف رسیده و فنداسیون ۳۵۰ واحد دیگر انجام شده است و ۷۰۰ واحد دیگر در حال انجام است و این پروژه تاکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بیان کرد: زمین این پروژه حدود ۸۰ هکتار است و ساخت ۱۴۰۰ واحد به عهده شهرداری است و اماکن عمومی مانند مسجد، مدرسه و … توسط فرمانداری از اعتبارات شهرستان تأمین می‌شود.

مطالب مــرتبط