x
رونمایی از کتاب «از سربازی تا سربازی»در رفسنجان

رونمایی از کتاب «از سربازی تا سربازی»در رفسنجان

در سالروز تدفین شهیدغواص حسن عبداللهی، باحضور رئیس و اعضای شورای شهر رفسنجان از کتاب «از سربازی تا سربازی» که زندگینامه شهید حججی است، رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان در سالروز تدفین شهیدغواص حسن عبداللهی،…


  • ۱۴۰۰/۱۰/۲۰

در سالروز تدفین شهیدغواص حسن عبداللهی، باحضور رئیس و اعضای شورای شهر رفسنجان از کتاب «از سربازی تا سربازی» که زندگینامه شهید حججی است، رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان در سالروز تدفین شهیدغواص حسن عبداللهی، باحضور رئیس و اعضای شورای شهر رفسنجان مراسم گرامیداشتی برگزار و از کتاب «از سربازی تا سربازی» نوشته خانم فاطمه کوهیان یکی از مدیران کانون شهید غواص حسن عبداللهی که زندگینامه شهید حججی است، در منزل شهید رونمایی شد.

در این مراسم پس از پخش مستند این شهید، از کتاب «از سربازی تا سربازی»، زندگینامه ی شهید محسن حججی که توسط خانم فاطمه کوهیان یکی از مدیران کانون شهید غواص عبداللهی تالیف شده و با حمایت و زیر نظر این کانون چاپ شده است، رونمایی شد.

شهید حسن عبداللهی فرمانده دسته غواص گردان ۴۱۰ غواص در عملیات کربلای ۴ در دی ماه ۱۳۶۵ مجروح، سپس اسیر و با دستان و پاهای بسته به همراه۱۷۴غواص و رزمنده دیگر ۱۵ کیلومتر جلوتر از خط مقدم یعنی ابوفلوس در منطقه ابوالخصیب عراق زنده به گور شدند.

در اربعین سال۱۳۷۴پس از ۹ سال گمنامی، پیکر مطهر شهیدی که پلاک شهید عبداللهی به همراه او بود، این شهید به نام شهید حسن عبداللهی در رفسنجان تشییع و به خاک سپرده شد. با پیداشدن ۱۷۵شهید غواص در سال ۱۳۹۴و همچنین خواب های متعدد توسط همسایگان شهید خانواده شهید با پیگیری های لازم و انجام آزمایش DNA پیکر مطهر شهید شناسایی و در سالروز شهادت حضرت زهرا در اسفند ماه ۱۳۹۵تشییع و خاکسپاری شد.

مطالب مــرتبط