x
فرماندار جدید رفسنجان معارفه شد/ آیین تکریم و معارفه فرماندار جدید رفسنجان برگزارشد

فرماندار جدید رفسنجان معارفه شد/ آیین تکریم و معارفه فرماندار جدید رفسنجان برگزارشد

مراسم تودیع رضا مشکی و معارفه حسین رضایی به سمت فرماندار شهرستان رفسنجان عصر امروز در تالار خیام دانشگاه ولیعصر برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان آئین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان رفسنجان عصر امروز ۲۱…


  • ۱۴۰۱/۰۳/۲۱

مراسم تودیع رضا مشکی و معارفه حسین رضایی به سمت فرماندار شهرستان رفسنجان عصر امروز در تالار خیام دانشگاه ولیعصر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان آئین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان رفسنجان عصر امروز ۲۱ خرداد و با حضور دکتر فداکار استاندارکرمان، امام جمعه و فرمانداران سابق و جدید، مدیران کل حوزه استاندار و دفتر سیاسی و انتخابات استانداری و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

سرپرست جدید فرمانداری رفسنجان در این مراسم اظهار کرد: رفسنجان دارای پتانسیل هایی بالقوه ای مانند ۱۱ واحد دانشگاهی، صنعت عظیم مس، کشاورزی پسته و از همه مهمتر نیروی انسانی کارآمد است و از این ظرفیت ها می توان در راستای رشد و توسعه شهرستان استفاده کرد.

وی افزود: در حوزه ساماندهی راه ها و برق شهرستان باید تمهیدات لازم را اندیشید تا ضمن تأمین این زیرساخت ها شاهد کاهش معضلات اعم از تصادفات در این بخش ها باشیم.

رضایی اتصال جاده شهربابک به رفسنجان از طریق جاده پاقلعه را نویدی در توسعه شهرستان دانست و گفت: ذخیره منابع مالی در بانک ها که از ناحیه محصول پسته رقم می خورد با کمک منابع مالی مجتمع مس سرچشمه در بانک ها می توان به رونق شهرستان کمک کرد.

وی بیان کرد: مراکز درمانی در شهرستان با کمک خیرین ایجاد شده اند و خیرین در همه عرصه ها کمک های به سزایی را ارائه می دهند یک واحد بیمارستان خصوصی نیز توسط خانواده خیر نظری در حال احداث است.

سرپرست جدید فرمانداری رفسنجان با اشاره به اینکه کشاورزی رفسنجان حال و روز خوشی ندارد و ۲۰۰ هزار نفر از جمعت ۳۲۰ هزار جمعیت رفسنجان از راه کشاورزی درامد کسب می کنند، افزود: یک قرن از طریق گمرک این شهرستان پسته را صادر می کنیم و در ۱۲ سال گذشته ۴.۵ میلیارد دلار پسته از باغات پسته رفسنجان برداشت شد. شهرستان رفسنجان نیمی از محصول پسته استان کرمان را تولید می کند و طی ۱۲ سال قبل ۲۴ درصد پسته استان را براشت کردیم لذا با توجه به مشکلات به وجود امده در این بخش باید کشاورزی پسته را ساماندهی کرد.

رضایی با اشاره به اینکه توسعه شهرستان بدون کمک مس امکان پذیر نیست، تصریح کرد: وجود۲۰۰ نقطه گردشگری و ۷۰ اثر ثبت ملی در شهرستان رفسنجان عدد کوچکی نیست.

در این مراسم حکم استاندار کرمان به رضایی اهدا و وی به عنوان فرماندار جدید شهرستان رفسنجان معرفی شد.

رضایی پیش از این معاون مدیر کل اداره جهاد کشاورزی استان بوده است و سمت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان را نیز در کارنامه خود دارد.

مطالب مــرتبط