x
ممنوعیت مسدود کردن مسیرها توسط موکب ها و افراد برای عزاداری

ممنوعیت مسدود کردن مسیرها توسط موکب ها و افراد برای عزاداری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان، صبح امروز جلسه شورای هماهنگی ترافیک با حضور سید ابراهیم صباغ جعفری رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رفسنجان و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.   مهندس علی آرمان…

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رفسنجان، صبح امروز جلسه شورای هماهنگی ترافیک با حضور سید ابراهیم صباغ جعفری رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رفسنجان و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

 

مهندس علی آرمان در این جلسه ضمن تسلیت به مناسبت آغاز ایام محرم الحرام اظهار کرد: هر گونه مسدود کردن مسیر ها ممنوع است و موکب ها و افراد برای برپایی مراسم عزاداری و استقرار در معابر باید از سوی ارگان های راهنمایی و رانندگی، سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری مجوزهای لازم را دریافت کنند در غیر اینصورت به دلیل مسدودکردن مسیر، ضمن برخوردهای لازم، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی و مراجع مربوطه، بساط آن ها جمع آوری می شود.

 

وی با اشاره به بحث طرح تبدیل میدان امیرکبیر به چهارراه گفت: سه ماه قبل طرح تبدیل میدان امیرکبیر به چهارراه به شورای ترافیک آمد که پس از بازدید و کارشناسی اعضای شورای ترافیک شامل کارشناسان حوزه شهرداری، راهنمایی و رانندگی، اورژانس و غیره با این پیشنهاد موافقت گردید.

وی تصریح کرد: پس از آن شهرداری با انتخاب مشاور صلاحیت دار، طرح مطالعاتی آن را تهیه و با اعتبار ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در بازه زمانی ۲۴ روزه این طرح را اجرا کرد.

آرمان افزود: در حال حاضر با اصلاح زمان بندی چراغ ها، معضل گره ترافیکی در ساعات اوج تردد برطرف شده و تردد وسایل نقلیه نظام مند گردیده و همچنین اصلاحاتی برای مسیر تردد آمبولانس‌ها و وسایل نقلیه عمومی در این مکان انجام خواهد گردید؛ رعایت ضوابط راهنمایی و رانندگی توسط عابرین پیاده و موتور سواران در این مکان و سایر چهار راهها از مهم ترین موارد برای سهولت تردد ها محسوب می گردد.

مهندس آرمان همچنین در خصوص تخلیه نخاله های ساختمانی در برخی نقاط شهر هم هشدار داد: با اشخاصی که نخاله های ساختمانی را به غیر از محل های تعیین شده، در نقاط دیگر خصوصا مجاور محورهای ورودی شهر تخلیه کنند به شدت برخورد و وسیله نقلیه آن ها توسط پلیس توقیف می شود.

وی از خط کشی محورهای زرند و کمربندی تا یک ماه آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح ایمن سازی بزرگراه قدس هم در دست اقدام است و به زودی اجرای آن اتمام می رسد.

در این جلسه به تصادفات منجر به مصدومیت و فوت در یک ماه گذشته نیز اشاره و مورد بررسی قرار گرفتند و برای رفع و کاهش مشکلات، تصمیماتی نظیر احداث یا برچیدن سرعتکاه و ایجاد روشنایی و نصب چراغ راهنمایی اتخاذ گردید.

مطالب مــرتبط