x
آئین تجلیل از خبرنگاران رفسنجان دربوستان خبرنگار برگزار شد.

آئین تجلیل از خبرنگاران رفسنجان دربوستان خبرنگار برگزار شد.

✅به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان ائین تجلیل از خبرنگاران به مناسبت هفدهم مرداد و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی وشهید احمد محمدی خبرنگار رفسنجانی با حضور رئیس واعضای شورای اسلامی شهر رفسنجان ؛ دکتر فصیحی…

✅به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان ائین تجلیل از خبرنگاران به مناسبت هفدهم مرداد و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی وشهید احمد محمدی خبرنگار رفسنجانی با حضور رئیس واعضای شورای اسلامی شهر رفسنجان ؛ دکتر فصیحی هرندی فرماندار ، مهندس مختاری معاون خدمات شهری شهرداری وصالحی رئیس صداوسیما ودکترانوشه رئیس خانه مطبوعات رفسنجان از خبرنگاران ، اصحاب رسانه ، مطبوعات و فعالان فضای مجازی دربوستان خبرنگار برگزار شد .

↙️دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان رئیس شورای شهر ؛خبرنگاران رسالت همه پیامبران الهی و ائمه را آگاهی بخشی به جامعه عنوان کرد و گفت: هر کس اینگونه کار کند، در مسیر انبیاء گام برداشته است.

💢وی افزود: الگوهای رفتاری، گفتاری و نوشتاری ما آن بزرگان هستند؛ لذا بایستی تلاش کنیم اخلاق و منش و رفتار آن ها را در عمل نشان دهیم.

💢رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان کار خبرنگاری را بسیار سخت و وظیفه خبرنگاران را سنگین دانست و اظهار کرد: فردی می تواند جامعه را آگاه کند که خود به موضوع آگاهی کامل داشته باشد و بتواند به خوبی استدلال بیاورد.

💢وی با اشاره به اینکه در قرآن به صراحت در رابطه با علم و آگاهی آیاتی نازل شده است و امام حسین علیه السلام نیز در همین مسیر یعنی آگاهی بخشی جان خود را فدا کرد، افزود: هنر اصحاب رسانه این است که برای رشد جامعه کار کنند نه برای رشد اشخاص؛ خبرنگاری موفق است که در راستای رضای خدا گام بردارد و خودش عارف به داستان و آشنای به قضیه بوده و همه ابعاد را بررسی کرده باشد.

💢حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان در ادامه به بیانات امام و رهبر معظم انقلاب حفظه الله در رابطه با حفظ آبروی اشخاص نیز اشاره کرد و افزود: توجه به کرامت انسانی و آبروی انسان ها در اسلام، احکام و روایات سفارش شده و به گفته رسول گرامی اسلام حفظ آبروی افراد از کعبه و خانه خدا نیز مهم تر است.

💢وی به ویژگی ستارالعیوب بودن خداوند اشاره کرد که باید در رفتار جانشین خداوند روی زمین نیز بروز پیدا کند و تصریح کرد: کار اصحاب رسانه خیلی مهم است؛ باید به گونه ای عمل کنند که در مسیر فعالیتشان به آبروی شخصی افراد لطمه ای وارد نشود.

💢حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان با قدردانی از همراهی و تلاش اصحاب رسانه در طول مدت فعالیت شورای شهر، خطاب به آنان گفت: باید توسعه جامعه ، شهر و خواسته مردم و رسیدن به ایده آل مردم دغدغه شما باشد.

💢وی با بیان اینکه علاوه بر ذکر ایرادات و اشکالات بایستی اتفاقات خوب و مثبت نیز منتشر شود، افزود: ما به عنوان وکیل مردم در شهر خدمت می کنیم و اگر ایراداتی بود همچون گذشته به ما گوشزد کنید تا حتما رفع کنیم.

💢رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: شما می توانید با انتشار اخباری که فرهنگ مردم را نشان دهد، نام رفسنجان را در اذهان عمومی و عرصه های ملی و بین المللی آنگونه که در شأن آن است، مطرح کنید.

💢وی افزود: ذکر زحمات و فعالیت مردم رفسنجان در انقلاب و معرفی شهدایی که این شهر تقدیم کرده است، نقش مردم رفسنجان در ارزآوری و حفظ سرمایه ها یکی از مهمترین رسالت های شماست.

💢حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان تأکید کرد: اگر خطا یا اشتباهی در مجموعه مدیریتی از فردی سر می زند، بزرگ کردن آن جفای به فرهنگ شهر است؛ چه بسا شایسته است ایرادات به خود اشخاص گفته شود.

💢وی در پایان یادآور شد: به عنوان عضو کوچکی از شهر از همه شما خبرنگاران و اصحاب رسانه میخواهم که در جهت توسعه، آبادانی و رشد و پیشرفت رفسنجان تابع هیچ حزب و گروه و فرد سیاسی نشوید؛ بلکه تابع عقل و عقلانیت و رشد و توسعه شهر و آبادانی باشید.

💢رئیس شورای شهر ابراز امیدواری کرد: ان شاالله به کمک خداوند و با یاری و همفکری یکدیگر بتوانیم آنچه شایسته مردم رفسنجان در عرصه ملی و منطقه ای، استانی و بین المللی است، محقق کنیم.

این مراسم که به همت شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان و با اجرای سخنرانی فرماندار ؛ رئیس خانه مطبوعات ؛ نمایش ، مولودی خوانی همراه بودو در پایان مراسم با اهدا لوح سپاس و هدایا از از خبرنگاران ؛ نشریات ، خبرگزاریها و فعالان فضای مجازی تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

مطالب مــرتبط